Něco málo k historii Srdíčkářů.

Neoficiálně vznikli Srdíčkáři jako diskusní forum v srpnu 2007. Dvouměsíčnímu synovi manželů Svobodových tehdy diagnostikovali vadu srdce. Ve snaze najít na internetu jakékoliv informace nebo zkušenosti rodičů s podobně postiženými dětmi, nabyli dojmu, že jsou snad jediní, kdo se musí s tímto problémem potýkat. Zrodil se nápad založit na serveru Rodina  diskusi pod názvem Děti – srdíčkáři aneb Rady, podněty, zkušenosti a tipy maminek, které bojují u svých drobečků se srdečními vadami. Ve stejném roce vznikly i první webové stránky kde byly jen základní informace a hlavně zde byla jednoduchá diskuse. Komunikace tedy probíhala převážně v diskusní skupině na serveru Rodina.cz, ale ucelené informace se již objevovaly na tehdejších stránkách klubu. V prosinci roku 2008 nám byl poskytnut webový prostor registrátorem forpsi.cz a webovou prezentaci nám připravil Martin Richta a tak vznikly začátkem roku 2009 i tyto stránky.

Samozřejmě nebyli jediní, kdo se s touto diagnozou  u svého dítka potýká, a tak netrvalo dlouho a k  diskusi se přidávalo stále více rodičů postrádajících informace, zkušenosti a v neposlední řadě podporu a povzbuzení v jejich snaze vše ustát.

Díky podnětu Zdeňka a Petry Svobodových a  podpoře kontaktní sestry Alice Řezníčkové z dětského kardiologického oddělení ve FN Motol a  díky ochotě   Michaely Bosákové se podařilo celou věc dotáhnout do konkrétní podoby. Získlali jsme záštitu jako klub Srdíčkáři pod Sdružením na pomoc chronicky nemocným dětem.

V roce 2012 byla rovněž disusní skupina na Facebooku, která tak spestřila komunikaci mezi uživateli a přivedla nové členy sdružení.

V roce 2012 se vedení ve složení Míša Bosáková, Eva Klímová, Petra Svobodová, Zdeněk Svoboda a Pavel Vávra domluvili, že bude lepší pro chod sdružení, přejít pod samostatné občanské sdružení. Dne 28.11.2012 se proto sešli zakládající členové nového sdružení a na první ustavující schůzi naplánovali další kroky pro vytvoření občanského sdružení Srdíčkáři. Této schůze se zůčastnili tito členové: Míša Bosáková, Petra Svobodová, Zdeněk Svoboda, Pavel Vávra a Eva Klímová. 15.3.2013 nám byla potvrzena ministerstvem vnitra registrace občanského sdružení a byly schváleny nové stanovy sdružení. První členská schůze proběhla 13.4.2013 a a bylo zvoleno nové vedení klubu v následujícím složení:

Předseda – Petra Svobodová

Pokladník – Zdeněk Svoboda

člen výboru – Eva klímová

člen výboru – Míša Bosáková

Tento výbor dále naplánoval další sraz, na kterém se uskutečnila první Valná hromada. V současné době jsme tedy občanské sdružení Srdíčkáři. Veškeré kontakty naleznete na těchto stránkách v sekci kontakty.