Dne 9. 11. 2009 byly předány 2 odsávačky Medela na oddělení dětské kardiologie FN Motol. Všem, kteří se podíleli na jejich zakoupení, děkujeme. Firma Medela poskytla 15% slevu na jejich nákup a na vlastní náklady zajistila přepravu do Prahy. Dále se odsávačky platily z členských příspěvků a z peněz, které byly zaslány na klubový účet za títmo účelem. Největší podíl ale měli manželé Vávrovi, kteří uspořádali letos divadelní představení s výtěžkem pro náš klub. To vyneslo 7 tisíc, které vydatně přispěly na tento nákup.

Jmenovitě děkujeme:

Burdychovým
Dubajovým
Hálovým
Hradeckým
Juhovým
Klaclovým
Klímovým
Kučerovým
Malafovým
Neumannovým
pí. Ouzké
pí. Platošové
Přidalům
Řeháčkovým
Schmidtovým
Stránským
Stýblovým
Svobodovým
Syrovátkovým
Šímovým
Talpovým
pí. Todlové
Tupým
Vávrovým
Vlčkovým
Zářickým
dále pak: Bc. Alici Řezníčkové
Gabriele Hučíkové
Za celý klub – Michaela Bosáková

____________________________________________________________________________________________

Náš klub se rozhodl, že pomůže maminkám hospitalizovaným v dětském kardiocentru FN Motol. Na oddělení urgentně chybí odsávačka mateřského mléka pro matky, které přišly na oddělení se svými dětmi hned po porodu či v prvních měsících života dítěte.

Popsat, jak se cítí každý rodič, kterému dítě hned po porodu odvezou na jiné oddělení ve vážném, či kritickém zdravotním stavu, slovy nelze. Kdo to zažil však ví, jaká to byla beznaděj, strach a zoufalství. A v této situaci, kdy dítě leží napojené na přístrojích, je monitorováno zdravotním personálem a většinou nemůže dostávat mateřské mléko, se každá maminka snaží o to, aby si své mléko udržela a později, až bude ze zdravotního hlediska možné, své dítě mohla dál kojit.

Proto je třeba mléko odsávat, aby byla podporována jeho tvorba a současně, aby byla připravena dávka, která by, v případě potřeby, mohla být dítěti dána, i když třeba jen sondou.

Na oddělení bohužel není žádná odsávačka mateřského mléka, ktetou by maminky mohly použít. Půjčení či zakoupení je finančně náročnější a hlavně, v těchto chvílích, kdy každou minutu rodiče tráví se svým těžce nemocným dítětem a smiřují se s faktem, že mají dítě s vrozenou srdeční vadou, je těžké ještě řešit jiné otázky.

Naším darem bychom chtěli pomoct všem, kteří se do podobné situace dostanou a ulehčit jim aspoň troškou v této nelehké životní situaci. Nákup budeme financovat z příspěvků rodičů, kteří jsou členy klubu Srdíčkáři. Aby byla odsávačka kvalitní, tak jak by bylo zapotřebí, museli bychom získat ještě mnohem víc peněz, než je v současné době na účtě. Ceny těchto odsávaček se pohybují mezi 30 až 50 tisícemi korun. Nicméně dobrou odsávačku, která by měla splnit svůj účel, lze pořídit i za cca 7 tisíc.