Chystáte se s Vaším dítětem do lázní? Máme pro Vás pár rad a informací.

Každé dítě s vrozenou srdeční vadou má nárok na lázeňskou péči. V České republice jsou 2 zařízení, kam můžete jet. A to Teplice nad Bečvou nebo Poděbrady.

Žádost o lázeňský pobyt vystavuje pediatr na základě doporučení z kardiologie. Postup je tedy takový, že na kardiologii si vyžádáte, aby do zprávy lékař uvedl, že lázně doporučuje. Poté Vám pediatr vystaví Návrh na lázeňskou péči. Nejlepší je, když mu dodáte všechny zprávy z kardiologie, aby měl veškeré informace. S tímto návrhem musíte jít na Vaši zdravotní pojišťovnu (nebo můžete návrh vy či pediatr zaslat poštou). Revizní lékař rozhodne, zda Vám léčebný pobyt schválí nebo ne. V průměru trvá vyřízení žádosti 1 až 3 měsíce.

Pokud Vám návrh schválí, zašlou Vám poukaz na lázeňskou péči, který má platnost půl roku od data vystavení. Znamená to, že do 6 měsíců musíte lázeňskou péči zahájit. Doporučuji předem se s lázněmi domluvit na termín. V Poděbradech to není problém, v Teplicích také není problém.

Lázeňský pobyt je standardně 4 týdenní. Pokud lékař, který je v lázních přítomen, zhodnotí, že stav dítěte vyžaduje pobyt delší, následuje prodloužení o 2 týdny.

Na doprovod máte nárok do věku 6 let dítěte nebo pokud revizní lékař schválí doprovod pro starší dítě ze zdravotních či sociálních důvodů.